top of page

BĄDŹ CZĘŚCIĄ NASZEGO PROJEKTU

Zbiórka rozpoczyna się 04.02.2021

Aby stworzyć ten film potrzebujemy Twojej pomocy! Jako młody zespół studentów nie brak nam zapału i determinacji do realizowania celów, niestety borykamy się z brakiem środków potrzebnych do produkcji filmu. 
My jako zespół poświęcamy nasz wolny czas, lecz potrzebujemy środków na pokrycie wszystkich wydatków, takich jak:
wypożyczenie sprzętu, lokalizacje, catering, transport, postprodukcja i zgłoszenia na festiwale filmowe. 

 KAŻDA darowizna będzie bardzo pomocna i z całego serca dziękujemy!

Kliknij w "Zrzutka.pl" aby przejść do strony zbiórki.

Dotacje z Polski: Osadzanie HTML
IMG_7487_edited_edited_edited_edited.jpg
download_edited.png

Daj nam szansę!

Jako młody, dynamiczny zespół, kulturowy mix Polsko, Amerykańsko, Południowoafrykański jesteśmy gotowi na odkrywanie świata filmu. Mamy wielkie plany, marzenia
i ogromną pasję. Tylko z Twoją pomocą możemy stworzyć "Wide Open Dreams"  i opowiedzieć historię, która zainspirowała nas i może inspirować innych do tworzenia lepszego świata.

WIDE OPEN DREAMS
PO POLSKU

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami umieszczonymi na stronie, poznania zespołu i celu produkcji.

„Wide Open Dreams” - krótkometrażowy film dokumentalny opowiadający o Greyston Bakery i ich pracowniku - Shawnie Swanson. Greyston działa w bardzo nietypowy sposób, tworząc miejsca pracy dzięki modelowi otwartego zatrudnienia. Dla ludzi takich jak Shawna, Greyson jest jedyną szansą na znalezienie pracy. Drzwi do piekarni są zawsze otwarte, bez względu na to, skąd pochodzisz, jakie masz doświadczenie, przeszłość, lub ile masz lat. Dla nich każdy jest równy i zasługuje na szansę! Nie wymagane są rozmowy kwalifikacyjne ani CV. Firma ta daje ludziom szanse na lepsze życie i walczy z dyskryminacją.

Tak jak Shawna, główna bohaterka filmu- odważna, silna mama 5 dzieci, która w przeszłości walczyła

z przeciwnościami losu. Poprzez problemy zdrowotne syna, jego kompletną utratę słuchu, brak ukończenia szkoły, brak doświadczenia potrzebnego do zatrudnienia, depresję, problemy finansowe... 

Greyston dał jej i innym pracownikom nowe życie i nadzieję, w które już wcześniej wątpili.

Służąc mieszkańcom Yonkers NY,  Greyson promuje integrację, walczy przeciwko systemowym nierównościom, zapewnia szkolenia i oferuje wsparcie osobom pozbawionym praw wyborczych.

To miejsce w którym w ciszy zmienia się ludzkie życie, dając wsparcie, nadzieję i zrozumienie.

IMG_7454.jpg

Jako reżyser i producent filmu chcę przedstawić historię miejsca i osoby które głęboko mnie poruszyły. W miejscu takim jak Yonkers, Nowy Jork, wiele osób boryka się z problemami wszelakiego rodzaju. Greyston to miejsce w którym rodzą się nowe szanse i nadzieje, w które więszkość pracowników już wątpiła. Jest to miejsce w którym walczy się z dyskryminacją i napiętnowaniem.

Każdy z pracowników ma niezwykłą historie i przeszedł przez wiele trudności w życiu. Lecz wszystkich łączy jedno- chęć zmiany i lepszego życia.


Dzięki filmom dokumentalnym możemy nie tylko poruszyć serca i otworzyć umysły, ale także poruszyć świadomość ważnych kwestii społecznych. Film dla mnie to narzędzie zmiany. Czuję się niesamowicie zaszczycona mogąc pracować nad tym projektem i podzielić się cudowną, inspirującą historią.

-Paulina Jaśkiewicz

Greyston jest światowej klasy piekarnia komercyjną, produkująca codziennie 18000 kg wielokrotnie nagradzanych brownie dla klientów, takich jak Ben & Jerry’s czy
Whole Foods Markets. W 1982 roku Greyston uruchomił zmieniający świat model, aby pomóc ludziom zmagającym się z barierami w znalezieniu zatrudnienia. Greyston nie wymaga okazywania życiorysów, cv, rozmów kwalifikacyjnych. Piekarnia rozumie, że każdy zasługuję na szanse.

GreystonW zespole znajduję się 3 Polaków. Młodzi, odważni i otwarci na świat, którzy zdecydowali się wyruszyć za ocean aby spełniać marzenia.
Jeśli masz jakiekolwiek pytania napisz do nas na:
wideopendreams.film@gmail.com

Masz pytanie- Napisz do nas

bottom of page